0

رکوردشکنی دلار در توئیتر /رئیسی سیبل انتقادات مجازی شد

به گزارش اقتصادنیوز، افزایش شدید قیمت دلار از ابتدای اسفند موجی از نگرانی را در میان مردم و کاربران شبکه‌های اجتماعی به‌دنبال داشته است.

در این میان، کاربران توییتر نیز در این رابطه نگرانی‌های خود را ابراز کرده‌اند، به‌نحوی که در شش روز ابتدای اسفند به‌تنهایی بیش از یک ماه کامل در تابستان توییت با کلیدواژه و هشتگ «دلار» زده شده است.

هشتگ دلار پرطرفدار شد

بنا به گزارش اکوایران، داده‌ها نشان می‌دهد که در روزهای اول و ششم اسفند سال جاری، بیشترین توییت با کلیدواژه و هشتگ دلار در سال جاری منتشر شده و در هریک از این دو روز حدود 23 هزار توییت در این رابطه منتشر شده است.

نمودار زیر به‌خوبی این افزایش توجهات به موضوع دلار در سال جاری را نشان می‌دهد؛ موضوعی که در این نمودار مورد توجه است، کاهش توجه کاربران توییتر به موضوع دلار از اواخر شهریور (همزمان با فوت مهسا امینی) است؛ امری که تا اواخر مهرماه نیز تداوم یافته است.

کوردشکنی دلار در توئیتر

با این حال از آبان مجددا توجهات به این موضوع افزایش یافته و در روزهای هفت و هشت دی‌ماه، زمانی که قیمت دلار برای اولین‌بار به حدود 43-44 هزار تومان رسید، شاهد افزایش توییت‌های راجع به دلار بودیم. با این حال توییت‌های مربوط به این موضوع در اسفندماه رکورد شکست و بیشترین تعداد توییت سال راجع به دلار در روزهای اسفند منتشر شد.

نمودار توییت‌های دلار

اما اگر بخواهیم شش روز ابتدایی اسفند را به‌طور دقیق‌تر ارزیابی کنیم، باید نمودار توییت‌های منتشر شده راجع به دلار را به‌طور ساعتی بررسی کرد. نمودار زیر، وضعیت قیمت ساعتی تتر را در کنار تعداد توییت‌های منتشر شده نشان می‌دهد. بر این اساس در شش روز ابتدایی اسفند، قیمت تتر به کاملا روندی صعودی را طی کرده است.

در سوی دیگر، قیمت دلار در ساعت‌های 12 تا 18 روزهای اول و ششم اسفند ماه به بیشترین میزان خود رسیده که این امر در روز ششم اسفند شدیدتر بوده است. غیر از این دو روز، تعداد توییت‌های منتشر در بازه دو تا پنج اسفند به‌طور سینوسی کم و زیاد شده و در طول روز افزایش و در ساعات خواب کاهش یافته است. اهمیت قیمت تتر در این مطالعه در آن است که قیمت آن نسبتی با قیمت دلار آزاد برقرار می‌کند و قیمت آن‌ها با یکدیگر رابطه مستقیم دارد.

درجه برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید